Przedszkole Gedeon | O nas
14093

Chrześcijańskie Przedszkole Gedeon

006

Przygoda Gedeona zaczęła się 1 października 2008 roku.

GEDEON jest niepublicznym przedszkolem, prowadzonym przez Fundację ESPA, wspieranym przez naszego Partnera TWP (Towarzystwo Wiedzy Powszechnej). Prowadząc je kładziemy szczególny nacisk na :

• wspomaganie indywidualnego rozwoju dzieci
  • tworzenie bezpiecznych warunków opieki nad dziećmi
  • współpracę z rodzicami w stosowaniu biblijnych wartości i zasad w wychowywaniu dzieci
  • odkrywanie i rozwijaniu dziecięcych zainteresowań, uzdolnień, talentów

Gwarancją poszanowania godności dziecka są poniższe zasady, których przestrzegamy.

Nasze zasady

Zasada powszechnego dostępu do zajęć
Każde dziecko może korzystać z wszystkich zajęć. Opłata za wszystkie zajęcia zawiera się w czesnym, dlatego nie zdarza się by dziecko zostało wyproszone z sali podczas zabawy.

Zasada otwartych drzwi
Rodzice dziecka mogą zawsze towarzyszyć dzieciom podczas pobytu w przedszkolu. Nasze drzwi są dla Rodziców zawsze otwarte. Rezerwujemy czas do dyspozycji rodziców służąc dokładną informacją, radą, pomocą

Dzień Przedszkolaka rozpoczyna się o 6:30. Dzieci schodzą się na wspólna zabawę, rozmowę, modlitwę, smaczne posiłki. Wszystkie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych rozwijających różnorodną aktywność: językową, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, muzyczną, plastyczną, ruchową. Przedszkolaki bawią się językiem angielskim, biorą udział w zajęciach rytmicznych, a z największą radością witają czworonożnych terapeutów: Raję i Merlina podczas zajęć z dogoterapii.

001nowe
Sesja zdjęciowa
Atuty przedszkola
  • Dzieci traktujemy indywidualnie i z szacunkiem.
  • Zapewniamy odpowiednio dobraną, wykwalifikowaną, odpowiedzialną, kreatywną kadrę.
  • Stwarzamy warunki do wspólnego z rodzicami wychowania i edukowania dzieci.
  • Zapewniamy dzieciom poczucie bezpieczeństwa, życzliwość i akceptację.
  • Rodzicom zapewniamy rzetelną informację, spotkania i rozmowy z nauczycielami.
  • Wspieramy rozwój dziecka w miłej, bezpiecznej atmosferze.
  • Prowadzimy bezpieczny, sprawdzony program dydaktyczno- wychowawczy.
  • Gwarantujemy troskę całego personelu o zdrowie, bezpieczeństwo i radość każdego dnia.
  • Zapewniamy przyjazne warunki dla dziecięcej potrzeby aktywności ruchowej i wypoczynku.
  • Małe grupy 15 osób pozwalają na indywidualną pracę z każdym dzieckiem.
Lista najważniejszych zajęć
  • taniec, rytmika
  • język angielski 2 x w tygodniu
  • nauka pływania
  • zajęcia logopedyczne
  • dogoterapia
  • logorytmika
  • stała opieka psychologa
  • oraz bogata oferta zajęć manualnych ( Filcowanie, ręczne dziewiarstwo – małe formy: maskotki, skarpeciaki, Decoupage; Scrapbooking – tworzenie kartek okolicznościowych / świątecznych; tworzenie ozdób – miniaturowych domków, form z masy solnej itp.)
011